Jsme vydavatelství, zabývající se především výrobou miniaturních knížeček – takzvaných kolibříků – a odtud také plyne náš název. Vydáváme i pohlednice, leporela, magnety a knižní průvodce.

V současnosti se soustředíme především na provoz čtyř našich prodejen suvenýrů: dvou na zámku Hluboká, jedné na hradě Rožmberku a další na zámku Kratochvíle. Pro všechny tyto prodejny vydáváme vlastní turistické propagační materiály včetně bohatě ilustrovaných průvodců po daných památkách. Navíc je zásobujeme i kvalitními a originálními suvenýry z papíru, kovu, keramiky, kůže či kamene od dalších dodavatelů. Na Rožmberku a Kratochvíli si u nás můžete zkrátit čekání na prohlídku nad výbornou kávou Trombetta a malým občerstvením.

Budeme rádi, když se nám podaří umocnit váš zážitek z návštěvy výše jmenovaných památek - nejen tím, co nabízíme, ale třeba jen úsměvem nebo milým slovem.

Těšíme se na shledání s vámi!

 

Mgr. Zdenka Laila Broukalová

manažerka a jednatelka

Petr Šebek

fotograf


V roce 1997 jsme začínali s vydáváním pohlednic. Od roku 1999 jsme se jmenovali vydavatelství Blabla a byli jsme známí zejména originálními kreslenými pohlednicemi pro turisty a vodáky. V té době jsme také spolupracovali s řadou obecních úřadů, zvláště v oblasti jižních a středních Čech a tiskli jsme pohlednice měst a obcí. Následná spolupráce se zoologickými zahradami ČR rozšířila náš sortiment o maxi pohlednice, leporela, kalendáře a záložky.

V roce 2001 jsme začali vydávat knížečky – kolibříky. Původně se jednalo o knížečku s prázdnými listy uvnitř. Následovala knižní varianta kolibříka s textem. Konečná verze kolibříka, která přetrvala až dodnes, je knížečka s vloženým obrázkovým leporelem. Proto také jsme se od roku 2005 rozhodli publikovat pod názvem Vydavatelství Colibri.

V roce 2007 jsme k vydavatelské činnosti navíc získali do pronájmu prodejní stánek v tzv. skleníku zámku Hluboká nad Vltavou a k tomu o rok později hradní prodejnu na hradě Rožmberk nad Vltavou. Protože správa NPÚ byla spokojena se způsobem vedení obou míst, získali jsme v roce 2009 v konkurzu hlavní zámeckou prodejnu zámku Hluboká. A jako poslední nám přibyla zámecká prodejna na Kratochvíli v roce 2017. Všechna místa mají svojí osobitost a jedinečnost a myslíme si, že kvalita prodejen a možnost odvézt si něco hezkého, zvyšuje dobrý pocit navštěvníků z celého zámku či hradu.

Naše vydavatelská činnost se od té doby orientuje především na vydávání propagačních materiálů přímo pro tato prodejní místa – mezi ně patří průvodci po Zámku Hluboká a hradu Rožmberk v několika jazykových variantách a k tomu nesčetné množství pohlednic, leporel a magnetů. Nadále však spolupracujeme se stálými zákazníky, pro které vydáváme především magnety a kolibří knížečky.

Naše sdružení se postupně rozrostlo o řadu zaměstnanců, protože jsme již nebyli schopní pokrýt vše sami. Chceme zde poděkovat také všem našim zaměstnancům a brigádníkům, současným i minulým, kteří se svou neúnavnou a skvělou prací podílejí na existenci Colibri.

V roce 2019 jsme formálně změnili sdružení Vydavatelství Colibri na společnost s ručením omezeným pod názvem Colibri vydavatelství s.r.o. Název je mírně jiný, ale náplň zůstává stejná. Chceme dělat svou práci co nejlépe.

COLIBRI vydavatelství s. r. o.
Petr Šebek
/ Mgr. Zdenka Laila Broukalová
Krumlovská 459
383 01 Prachatice
Česká republika


Email: info.colibri@centrum.cz
Web: www.colibri-nest.cz


Kliknutím můžete zobrazit
seznam některých našich
zákazníků >>


Nejrozsáhlejší položkou v našem sortimentu jsou magnety. Více se dozvíte v sekci Výrobky a ceník.