Jsme vydavatelství, zabývající se především výrobou miniaturních knížeček – takzvaných kolibříků – a odtud také plyne náš název. Naším oborem jsou také pohlednice, záložky, kalendáře a obrázkové skládačky, které vám vyrobíme přímo na míru.

Mezi naše největší zákazníky patří zejména zoologické zahrady, řada měst a obcí po celé ČR, Ministerstvo životního prostředí nebo některé z nejznámějších hradů a zámků ČR.

Pokud máte představu o tom, co byste rádi zrealizovali, a nevíte, jak na to, rádi vám pomůžeme – nebojte se na nás obrátit se svými nápady. Nabízíme vám originalitu a kvalitu.

 

Mgr. Zdenka Broukalová

manažerka a jednatelka

Petr Šebek

fotograf


V roce 1997 jsme začínali s vydáváním pohlednic. Od roku 1999 jsme se jmenovali vydavatelství Blabla a byli jsme známí zejména originálními kreslenými pohlednicemi. V té době jsme také spolupracovali s řadou obecních úřadů, zvláště v oblasti jižních a středních Čech a tiskli jsme pohlednice měst a obcí. Následná spolupráce se zoologickými zahradami ČR rozšířila náš sortiment o maxi pohlednice, leporela, kalendáře a záložky.

V roce 2001 jsme začali vydávat knížečky – kolibříky. Původně se jednalo o knížečku s prázdnými listy uvnitř. Následovala knižní varianta kolibříka s textem. Konečná verze kolibříka, která přetrvala až dodnes, je knížečka s vloženým obrázkovým leporelem. Na výrobu těchto kolibříků se v současnosti soustředí převážná část naší produkce. Proto také jsme se od roku 2005 rozhodli publikovat pod názvem vydavatelstvi Colibri.

V roce 2007 jsme k vydavatelské činnosti navíc získali do pronájmu prodejní stánek v tzv. skleníku zámku Hluboká nad Vltavou a k tomu o rok později hradní prodejnu na hradě Rožmberk nad Vltavou. Protože správa NPÚ byla spokojena se způsobem vedení obou míst, zvítězili jsme v roce 2009 v konkurzu na hlavní zámeckou prodejnu zámku Hluboká, kterou od té doby provozujeme. Naše vydavatelská činnost se od té doby orientuje především na vydávání propagačních materiálů přímo pro tato prodejní místa – mezi ně patří průvodci po Zámku Hluboká a hradu Rožmberk v několika jazykových variantách a k tomu nesčetné množství pohlednic, leporel a magnetů. Nadále však spolupracujeme se stálými zákazníky, pro které vydáváme především magnety a kolibří knížečky.

Pokud vás naše činnost zaujala, můžete navštívit některou z našich prodejen. Ucítíte atmosféru obou míst a kromě našich výrobků uvidíte i velké množství zboží od jiných dodavatelů. Na hradě Rožmberku si můžete čekání na prohlídku zpříjemnit posezením nad skvělou kávou od firmy Trombetta a dát si k tomu také malé občerstvení.

Rádi vás uvidíme.

Vydavatelství COLIBRI
Petr Šebek / Mgr. Zdenka Broukalová
Mírová 407
385 01 VIMPERK
Česká republika


Mobil: 603 593 429, 775 977 739
Email: info.colibri@centrum.cz
Web: www.colibri-nest.cz


Kliknutím můžete zobrazit
seznam některých našich
zákazníků >>


Novou položkou v našem sortimentu jsou magnety. Více se dozvíte v sekci Výrobky a ceník.